Різноманітність парасольок на сучасному ринку вражає. Крім форм, матеріалів і забарвлень куполів ці аксесуари відрізняються механізмами відкривання і закривання, а також кількістю додавань. Бувають парасолі з механічною системою її ще називають ручної, напівавтоматичної і повністю автоматичної. Деякі моделі можуть складатися лише в два рази, а інші в 3,4 і навіть 5.

механізм парасольки

Щоб зрозуміти на скільки раз можна скласти парасольку, досить подивитися на кількість секцій на спицях. Сама остання спиця найбільш міцна, вона виконується зі скловолокна. Основне її завдання - захищати цілісність парасольки від вітру.

Фібер - дуже щільний матеріал, але при бажанні і його можна зламати. Зробити це можна кількома способами, саме ці дії найчастіше призводять до поломки парасольки. Найбільш поширений випадок, це коли заплутується спиця, найчастіше люди намагаються виправити цю проблему силою, в результаті чого вона ламається. Поломка може відбутися якщо недбало кинути відкритий парасольку, якщо він приземлиться на 2 спиці, то ще може вижити, але якщо на одну, то спиця зламається.

Сильний вітер теж становить загрозу для цілісності парасольки. Практично всі моделі мають вітрозахисну конструкцію. Найбільш стійкі до цього впливу механічні парасолі, так як купол фіксується засувкою і основне навантаження беруть на себе тільки останні спиці. В автоматичних та напівавтоматичних моделях спрацьовує механізм складання.

Якщо остання секція робиться переважно зі скловолокна і витримує великі навантаження, то інші можуть бути виконані з пластика, сталі або алюмінію. У дорогих парасольках всі секції скловолоконні. Стрижень може бути сталевим або алюмінієвим, матеріал визначає вагу парасольки.

Існує три типи конструкції відкривання-закривання парасольки:

  • Механічний парасольку на увазі ручне управління. Він має просту конструкцію і невелику вагу за рахунок відсутності складного механізму. Проблеми, які можуть виникнути при користуванні цією моделлю, відбуваються якщо тканина купол не випросталася. У цій ситуації відкривання буде утруднено і при великому зусиллі можна зламати спицю.
  • Автомат або напівавтоматичний парасольку відкривається за допомогою кнопки, але закривати його потрібно так само, як механічний. Це зручний варіант, так як відкриття відбувається одним натисканням і не вимагає прикладання фізичних зусиль. А для того, щоб скласти парасолю потрібно просто потягнути за втулку на стрижні.
  • Повний автомат максимально спрощує процес користування парасолькою. Для відкриття і закриття парасольки потрібно всього лише натиснути на кнопку, єдине, що доведеться робити руками, це скласти його. Процес складання дуже важливий і прописаний в інструкції. Якщо знехтувати правилами складання, то це може привести до поломки. Правильно складати парасольку потрібно, однією рукою взявшись за ручку, а другий за верхній кінець парасольки, і легким затисненням зафіксувати механізм. Цей варіант найбільш безпечний, можна скласти парасольку потягнувши за втулку, але якщо вона зіскочить з руки, то це в одному з двох випадків призведе до поломки.

Ще одна помилка, яка може поламати парасольку, це почати складання, не замкнувши попередньо купол за допомогою кнопки. Така методика практикується в напівавтоматичних моделях, але для автомата протипоказана. У даній ситуації відбувається заплутування автоматичного механізму, він складний і за рахунок цього схильний до поломок при неправильній його експлуатації.

розгорнута парасолька

Справа в тому, що канатик, який натягнутий між верхньою і нижньою втулкою і йде через стрижень до закриває механізму при несанкціонованому складанні парасольки, заплутується в пружині. Якщо після цього дії натиснути на кнопку, то пружина не матиме перешкод і канатик піде вгору. Правила користування парасолькою пописати в інструкції і в разі такої поломки, гарантія не діє.

Ще один важливий момент, який дозволить вашому парасолю прожити довше - це правильно складання купола. Багато власників парасольок нехтують ним, в результаті чого тканина швидко псується. Бажано скласти купол по лінії природних складок, уникаючи створення нових. Укласти тканина не складно, для цього потрібно пригладити спиці від верху до основи і круговим рухом зафіксувати її липучкою або кнопкою на шлейки. Щоб довше зберегти колір і якість купола, поле використання парасольку бажано промити і обсушити. Якщо на тканині бруд, то обробити її можна розчином прального порошку, після чого промити і висушити. Мокрий парасольку краще не складати, особливо якщо купол капронову. Якщо враховувати всі ці особливості користування парасолькою, то цей аксесуар прослужить довго і буде радувати своїм зовнішнім виглядом і функціональністю.