Вибір годинника можна порівняти вибором нової пари взуття. В епоху мобільних телефонів годинник - скоріше частина образу, тому їх стиль і вигляд дуже важливі, але про функціональність теж варто подумати.

Немає універсальних годин, як і взуття на всі випадки життя. В ідеалі ви повинні знайти модель, яка підходить вашому стилю. Перед покупкою варто подумати, з чим ви будете їх носити найчастіше: спортивним одягом, casual-образами або елегантним костюмом або сукнею.

Кварцові або механічний годинник

Годинники крім хронометражу і декількох додаткових функцій відрізняються використовуваним приводним механізмом. Це «серце» будь-якого годинника, яке впливає на точність відображення часу і зручність користування.

Типи механізмів:

  • Класичний механізм як і раніше популярний. Найчастіше він використовується в чоловічих наручних годинниках, незважаючи на зростаючу популярність нових технологій. Вони заводяться вручну за допомогою заводний головки (ручки), розташованої збоку на корпусі. Такі годинники цінуються в першу чергу за якість виготовлення і точність.
  • Механічні з автопідзаводом. Пристрій дуже схоже на класичний механізм, але заводиться завдяки рухам руки. Коливання при ходьбі розкручують пружину, а вона в свою чергу змушує працювати схеми всередині. Носіння протягом десяти годин дозволяє їм працювати близько доби.
  • Кварцовий (електронний) механізм працює завдяки батарейці, яку необхідно час від часу міняти. Замість маятника в них кварцовий кристал. На точність ходу не впливають зовнішні чинники - вологість, температура. Заводити їх теж не потрібно.
  • Хронометри. Це найточніші механізми, стійкі до погодних умов. Сертифікат точності видається швейцарським інститутом COSC (Controle Officiel Suisse de Chronometres) і гарантує, що годинник вимірюють час з відхиленням всього до 0,01 секунди.

Використання різних механізмів істотно впливає на їх точність. Годинники з електронним (кварцовим) механізмом досить точні, їх відхилення становить всього 0,3-0,6 секунди в день. Механічні - менш точні. Відхилення може залишити від декількох секунд до хвилини в день. Також вони більш чутливі до ударів і інших пошкоджень.

Додаткові функції

Крім індикації часу сучасні годинник мають безліч додаткових можливостей. Тому при покупці варто звернути увагу на функції, які можуть бути вам корисні:

  • часові пояси;
  • дата;
  • секундомір;
  • противоударность;
  • водонепроникність;
  • будильник;
  • висотомір та ін.

Тип використовуваного скла (сапфірове або мінеральне) визначає не тільки довговічність аксесуара (воно захищає циферблат від пошкоджень), але і схильність подряпин. Його твердість визначається за шкалою Мооса. У найміцніших сапфірових стекол цей показник - 8-9. Для мінеральних середнє значення - 5-6. Цього цілком достатньо для щоденного носіння в звичайних умовах. Зате вони володіють більшою прозорістю.

Який браслет або ремінець вибрати?

Для статусних дорогих моделей характерні браслети з дорогоцінних металів або ремінці з екзотичної шкіри. Поціновувачам класики підійдуть ремені з натуральної шкіри якісної вичинки або функціональні і міцні ремінці зі сталі. Спортивну модель можна підібрати з титановим браслетом або пластиковим або каучуковим ремінцем.

Якщо в пріоритеті якість, то при виборі наручних годинників в першу чергу слід шукати бренди, які спеціалізуються на їх виробництві, наприклад, Casio, Seiko, Citizen, Timex.

Знайти такі можна в інтернет-магазині Ти купи. Швидше вибрати відповідну модель можна із застосуванням фільтрів, які допоможуть звузити пошук по заданих параметрах (механізму, бренду, цінової категорії).