Парасолька - один з тих предметів, без якого не обійтися. Вони бувають самих різних форм і розмірів, так що кожен може вибрати модель, яка йому більше підходить. Ми постараємося підказати, на що звернути увагу, щоб купити гарний і надійний аксесуар.

Складаний або тростину?

Почнемо з технічних питань. Перше, про що потрібно подумати - чи буде він складатися. У тростини стрижень цілісний. В сумку або портфель таку парасольку не поміститься. Зате купол у нього більше, він з легкістю захистить навіть двох осіб. Під час прогулянки він врятує й від дощу, і від сильного вітру. Діаметр купола - 110-120 см. Такі моделі не вивертаються і практично не ламаються.

Складні моделі більш компактні. Їх розмір залежить від кількості складань. Стандарт - три, але бувають також на чотири або п'ять складань. Чим їх більше, тим менше аксесуар в складеному вигляді, але тим він більш крихкий. Як правило, складаються в п'ять разів парасолі є «черговими». Їх можна носити на дні рюкзака в подорож або зберігати в офісі, користуючись час від часу.

Розмір купола - 70-105 см. Яким чином відкриваються складні парасолі залежить від механізму.

Тип механізму: механічний, автомат або напівавтомат

Ще один важливий момент, який слід враховувати при покупці парасольки - це механізм. Існує три варіанти:

  • Ручний або механічний. Ці парасольки потрібно складати і розкладати самостійно. Вони оснащені спеціальним повзунком, який необхідно переміщати, щоб відкрити або закрити купол. Довговічність і надійність механізму - головна перевага такої конструкції, крім того, вони менше важать.
  • Напівавтоматичний. В цьому випадку купол відкривається натисканням кнопки. Зробити це можна однією рукою, що дуже зручно, коли ви розмовляєте по телефону або виходите з машини. Коли дощ припиняється, парасольку потрібно скласти вручну.
  • Автоматичний. За допомогою двох кнопок на ручці парасольки його можна легко складати і розкладати моментально. На купівлі такого аксесуара економити не варто, тільки міцні і якісні механізми прослужать довго.

Довговічність прямо залежить від матеріалів, з яких зроблені конструкційні елементи парасольки - спиці, стрижень, купол.

Каркас парасольки і його довговічність

Часто каркас виготовляється з легкого алюмінію. Зворотний бік легкості - нестійкість до пошкоджень. Тому деякі виробники зміцнюють алюмінієві каркаси титаном. Конструкція виходить трохи важче, але надійніше. На ринку також можна знайти парасолі зі сталевим каркасом. Їм не страшні ні шквали, ні буревії, ні смерчі, але вони важкі і тому не дуже зручні у використанні.

Сучасна альтернатива - моделі з вуглепластика або скловолокна. Скловолокно і карбон стійкі до механічних пошкоджень, а на додачу ще й дуже гнучкі, що означає, що навіть при сильних поривах вітру конструкція буде м'яко гнутися, але не зламається.

Спиць може бути від 8 до 16. Чим їх більше, тим купол стійкіше до поривів вітру. Сам купол може бути виготовлений з таких матеріалів:

  • нейлон;
  • поліестер;
  • епонж;
  • сатин.

На них наноситься додаткова водовідштовхувальна просочення. Від матеріалу залежить швидкість висихання.

Дизайн і забарвлення

Можна підібрати парасольку під стиль одягу так, щоб він доповнював його або служив яскравим акцентом образу. Люди, які віддають перевагу класику, можуть зупинити свій вибір на однотонному універсальному парасольці глибоких темних відтінків - винному, темно-зеленому, темно-синьому або чорному. Цікавою деталлю може служити дерев'яна ручка.

Теплий червоний, яскравий жовтий, ніжний рожевий або небесно-блакитний - парасольки таких відтінків вибирають нечасто, ви точно зможете виділитися. Любителі оригінальних моделей можуть вибрати популярні зараз прозорі парасолі. Купол з прозорої плівки ефективно захищає від дощу і в той же час забезпечує дуже хорошу видимість. Вони можуть бути повністю прозорими або з кольоровою обробкою або візерунками.

Підібрати потрібну модель можна в інтернет-магазині Ти купи. Отфильтровав товари за категоріями, можна знайти потрібний колір, механізм, ціновий діапазон за кілька кліків.